Máte již dost otravných telefonátů od společností, které nabízejí svoje zázračné produkty nebo služby? Jak se jim vyhnout a vědět, že volené číslo je ustavičný nabízeč? Díky aplikaci s názvem Zvednout to? Je to velmi snadné. Tato jednoduchá aplikace Vám pomůže již v samotném začátku když Vám volá neznámé číslo, odhalit jestli se jedná o společnost, která nabízí služby či produkty. Není to dokonalé?

Stop otravným telefonátům!

Stačí si z App Store do svého iPhonu koupit aplikaci a jakmile se Vám stáhne do telefonu, stačí postupovat podle následujících kroků.
  1. Jako první je potřeba celou aplikaci nastavit. Hned na první obrazovce uvidíte zelené tlačítko "Nastavit aplikaci".
  2. Dále stačí postupovat podle návodu na displeji. Přejděte do "Nastavení" - "Telefon" - "Blokování hovorů a identifikace".
  3. V tomto kroku je potřeba zaškrtnout aplikaci Zvednout to? a povolit sbírání dat.
Následně je vše potřebné nastavené a vy můžete aplikaci naplno využívat. Na úvodní stránce aplikace je například stav databáze, který obsahuje v tuto chvíli bezmála 17 500 kontaktů. Tyto kontakty jsou nahlášeny od vývojářů nebo od samotných uživatelů přímo v aplikaci.
Aplikace pochází z dílny Jana Čislinského a Igora Kulmana ze společnosti Etnetera a.s., kteří jsou rozhodnuti jít proti otravným telefonům.

Společně zatočíme s telemarketingem!

Jakmile Vám bude volat neznámé číslo, na displeji Vašeho iPhonu se zobrazí pod samotným telefonním číslem i dodatek přímo z aplikace Zvednout to? – jedná se o identifikaci daného čísla. Na displeji se zobrazí například "Telemarketing" a červený puntík, který dokonale signalizuje, že se jedná o číslo, které nechcete zvedat. V dalším případě se může jednat o číslo neutrální, které je symbolizováno pomocí červeného kolečka. A v posledním případě – pokud se jedná o číslo pozitivní, je znázorněno zelenou ikonou s odškrtnutým symbolem.

V čem je kouzlo aplikace?

Aplikace Zvednout to? je velmi praktická  pro každého z nás, kdo nemá rád rozhovory o tom kolik měsíčně utratí a jestli nechce využít výhodnou půjčku nebo si koupit zázračné pilulky pro růst vlasů. Pokud se přihlásíte přímo do aplikace, uvidíte výrazné tlačítko "Nahlásit obtěžující kontakt", kde vy sami můžete ze svoji zkušenosti nahlásit nějaké telefonní číslo, které Vám například ustavičně volá a něco nabízí. Stačí vyplnit jeho telefonní číslo a přidat mu symbol (negativní, neutrální, pozitivní). Dané číslo si můžete uložit pouze pro sebe, nebo klidně i přidat do veřejného seznamu. Pokud se rozhodnete pro druhou volbu, je potřeba zaškrtnout příslušné tlačítko.

TAGY: aplikace