WESTech přebírá majoritní podíl Logicworks od Etnetera Group. Tímto krokem vzniká na trhu silný hráč se zaměřením na Apple platformu pro B2B segment s působností v České republice a na Slovensku. Etnetera Group prodává svůj podíl v rámci transformace svého portfolia.

WESTech provozuje prodejní síť iStores v České republice a na Slovensku a i díky spojení s Logicworks se začíná ještě více soustředit na řešení pro B2B segment: „WESTech, spoločne s obchodnou značkou iStores (Apple Premium Reseller), zastrešuje oddelenie B2B Solutions (VAD) od roku 2015 s produktovým portfóliom Apple. Oddelenie obsluhuje cez 1000 zákazníkov, medzi ktorými sú firmy ako aj štátne inštitúcie na území Čiech a Slovenska. Spojenie s Logicworks je jeden zo strategických krokov, ktorý našim zákazníkom umožní zmenu tradičného modelu firemného IT. Našou MISIOU je pomáhať podnikom fungovať efektívnejšie pomocou celkovej digitálnej transformácie.” hodnotí spojení s Logicworks Nino Kuzma, Head Of B2B Department (CZ/SK) společnosti WESTech.

„WESTech vlastní jednu z významných obchodních značek s autorizací Apple Premium Reseller a pod názvem iStores působí na českém a slovenském území. Poskytuje prémiový zákaznický zážitek nejen koncovým uživatelům, ale také firemním klientům. Díky tomuto spojení je schopna na trhu nabídnout komplexní spektrum služeb s vysokou přidanou hodnotou,” dodává Michal Adamčík, CEO společnosti WESTech.

Logicworks společně s WESTechem získává silnější postavení na trhu a expanduje s implementací Apple pro firmy a dalšími svými službami na Slovensko: „Spojení firem WESTech a Logicworks vnímám jako unikátní synergii – na jedné straně dodavatel hardware pro B2B a SMB segmenty trhu, dlouhodobě působící v Česku a na Slovensku, a na straně druhé společnost zaměřující se na implementaci MDM řešení, vývoj služby Logicworks Sensei a IT outsourcing ve firmách využívající produkty Apple. Obě firmy mají ve svém DNA silný vztah k této značce. Jejich propojením vznikl na trhu silný hráč schopný řešit nejnáročnější výzvy,” říká Ivan Malík, CEO společnosti Logicworks.

Etnetera Group je díky prodeji svého podílu o krok blíže k plánované transformaci: „Prodejem Logicworks pokračuje širší transformace Etnetera Group a její rozdělení na hlavní hlavní aktivity spojené s digitální transformací a startupové projekty nově soustředěné do technologického investičního fondu PIE Ventures. Pro Logicworks jsme hledali vhodného strategického partnera a jsme velmi rádi, že se nám jej podařilo najít ve společnosti WESTech. Věříme, že společně budou úspěšně rozvíjet žádané služby nad Apple platformou i pro ty největší klienty na českém trhu,“ říká Václav Bittner, spoluzakladatel Etnetera Group.

____

O společnosti WESTech

WESTech je obchodní společnost s více než 20letou působností na trhu Evropské unie. Je součástí mezinárodní sítě ELKO GROUP s celkovým ročním obratem 1,883 miliardy dolarů. Spolu se svými dceřinými společnosti zaměstnává 400 zaměstnanců. Provozuje prodejní síť iStores – Apple Premium Reseller, která se skládá z 15 prodejen v ČR a na Slovensku a 2 e-shopů istores.cz a istores.sk. Prodejny s ročním obratem 60 milionů eur ročně navštíví miliony zákazníků.

O společnosti Logicworks

Logicworks implementuje řešení hromadné správy Apple zařízení pro Enterprise a SMB firmy a současně vyvíjí produkt Logicworks Sensei, který pomáhá firmám snižovat náklady na správu IT. Obrat Logicworks za rok 2019 činil 35 milionů korun.

O společnosti Etnetera Group

Společnost Etnetera Group je prostřednictvím společností Etnetera, Etnetera Motion a Etnetera Activate zkušeným partnerem klientů při rozvoji digitální formy podnikání. Navrhuje a vyvíjí webová a mobilní řešení pro komunikaci se zákazníky a ecommerce, datovou a webovou analytiku a marketingovou automatizaci. Poskytuje konzultační služby v oblasti  rozvoje e-commerce i agenturní full-service v oblasti kreativních komunikačních strategií zaměřených na brand building, influencer marketing, design nebo produkci obsahu. Obrat Etnetera Group za rok 2019 činil před konsolidací 354,3 milionů korun.