Letos v říjnu proběhla na pražském výstavišti v Letňanech výstava s názvem For Gastro & Hotel 2019. Paralelně s touto výstavou proběhl unikátní odborný kongres s podtitulem „Úspěšný podnik v digitální době“. Jednalo se o největší odborné setkání majitelů, manažerů a exekutivních pracovníků v České republice.

 

Petr Mára a další zajímaví hosté

Program kongresu odstartoval přední český expert na využití moderních technologií Petr Mára s prezentací Budoucnost technologií pro hotely a restaurace. Účastníci měli možnost zjistit, jaký vliv bude mít na podnikání hoteliérů a restauratérů umělá inteligence, jestli se v českých restauracích bude platit Bitcoinem, a jak se připravit na budoucnost, ve které naší práci převezmou stroje a zároveň se vytvoří zcela nová pracovní místa.

Mezi dalšími prezentátory nechyběl Rostislav Sedláček ze Seznamu, Pavel Suchánek a Aleš Markvart ze společnosti Makro, Paul Day, Jaroslav Sapík, Radek David nebo Vladimír Buťa z Mediatelu. Den byl slavnostně zakončen galavečerem, kde kromě bubenické show a vzpomínky na osmdesátá léta v podání Dalibora Jandy vystoupili ještě  Michaela Gregorová a Jakub Henni ze serveru Nesnezeno.cz, kteří se snaží bojovat s nešvarem moderní doby v podobě plýtvání jídla.

 

Logicworks jako technologický partner

Velmi nás proto potěšilo, když nás pořadatel oslovil s prosbou o technologické zastřešení celého kongresu. Nechtěli jsme však pouze dodat technologie, ale chtěli jsme zpříjemnit účastníkům celý program. Proto jsme vyvinuli sadu aplikací, které sloužily návštěvníkům jako průvodce a poskytovaly detailní informace o programu a vystavovatelích.

Současně s tím jsme použili zařízení z naší služby Zápůjčky iPadů. Všechny iPady jsme upravili tak, aby „ladily“ s barvami kongresu – konfigurace obsahovala například tématické pozadí a automatické připojení k WiFi síti. Vše bylo díky MDM serveru, s kterým jsou iPady spárovány, nakonfigurováno a otestováno velmi rychle. S pomocí technologie AirDrop jsme doplnili iPady o multimediální data, a jejich uživatelé tak shlédnout galerie z minulých ročníků a video upoutávky.

 

Co návštěvníky nejvíce bavilo

Největším hitem se však stala aplikace Arts & Culture od společnosti Google. Její funkčnost je prostá, nicméně velmi dobře doplňovala nosné téma kongresu. Z pořízené selfie fotky vybere umělá inteligence umělecké dílo, které je vyfotografovanému obličeji nejvíce podobné. Aplikace měla velký úspěch a mnoho zúčastněných si svá umělecká alter ega na památku vytisklo a odneslo sebou.

Celý kongres dostal velmi příjemný rozměr a ukázal odvětvím jako je hoteliérství a restauratérství, že technologie jsou přidanou hodnotou, která má vliv na celkovou kvalitu služeb. Pro nás byl skvělou zkušeností a užili jsme si jej společně s pořadateli. Brzy se vrátíme zpět na jeden z dalších veletrhů, Event Day, a to 9. dubna 2020.