Existuje obrovská řada opravdu skvělých aplikací pro Mac, ne všechny jsou ale zcela zdarma - některé jsou dokonce i poměrně drahé. Naštěstí je tu hned několik způsobů, jak aplikace získat zdarma - a zcela legálně. Ceny softwaru a aplikací pro Mac nejsou vždy na nulové či nízké hodnotě, existují ale způsoby, jak získat placené aplikace pro Mac zcela zdarma. V tomto článku si ukážeme, jak na to, a to hned několika způsoby.

Setapp

Setapp je nová služba, nabízející software pro Mac. Funguje na bázi předplatného ve stylu Netflixu. Předplatíte si službu a měsíčně uhradíte jistý poplatek. Díky tomu získáte přístup ke knihovně vybraného softwaru pro Mac. Hlavní myšlenkou služby je určitý stupeň předvýběru, takže nejste nabídkou aplikací zahlceni tolik, jako v Mac App Storu. Aplikace můžete prohlížet a prohledávat zde. Na stránkách projektu se zaregistrujete a zavážete se k platbě měsíčního poplatku. Tím získáte přístup do knihovny aplikací. Služba nabízí jeden bezplatný zkušební měsíc využívání.

App of the week

Apple každý týden vybírá aplikaci, která je běžně placená, a nabídne ji dočasně k bezplatnému stažení. Tento systém můžete znát z iOS App Storu, kde můžete každý týden vybrané aplikace najít. Stejnou nabídku měl Apple i pro Mac App Store. V současné chvíli zde bohužel žádná aplikace týdne není k vidění, neobjevilo se však žádné oficiální oznámení o tom, že by tento program měl být ukončen. Aplikaci týdne byste měli najít na hlavní stránce App Storu mezi doporučenými aplikacemi.

Bezplatné aplikace v Mac App Storu

Ve chvíli, kdy vznikal tento článek, nebylo zcela jasné, zda Apple stále ještě nabízí jednu aplikaci týdně zdarma. V Mac App Storu ale naleznete plno aplikací, které jsou trvale bezplatné. Otevřete Mac App Store a podívejte se na seznam po pravé straně. Klikněte na položku "Skvělé bezplatné aplikace a hry" a zobrazí se vám výběr nejlepších aplikací zdarma.

Další možností je pravidelné sledování žebříčků aplikací a her pro Mac. Pod odkazy na pravé straně hlavní stránky Mac App Storu najdete žebříčky nejlepší deseti aplikací, a to jak placených, tak i bezplatných. Stejně tak můžete sledovat vybrané servery, píšící o Applu, kde často najdete seznam bezplatných aplikací pro každý den.