Předplatné digitálních služeb může být poměrně zmatečnou a nákladnou záležitostí. Poradíme vám, jak vytvářet, spravovat. měnit a odhlašovat předplatné na vašem iPhonu, iPadu, Macu a Apple  TV. Jaká je nejlepší cesta pro správu předplatného digitálního obsahu na iPhonu, ale i na ostatních Apple zařízení? Jak vlastně stornovat předplatné Apple Music a dalších služeb na iPhonu či iPadu? Množství předplatného digitálních služeb v ekosystému Apple stále narůstá. Kromě Netflixu, Spotify či Apple Music je to třeba služba News - v našich končinách zatím nedostupná - ale i spousta jiných aplikací, například pro úpravu fotografií. Jistě máte také nějakou tu službu předplacenou. Víte ale, co dělat, když vás omrzí a chcete předplatné zrušit? Kde najít příslušná nastavení? Je důležité a užitečné mít přehled o tom, kolik vlastně měsíčně platíte a za co - možná přijdete na to, že některou z aplikací vlastně už nepoužíváte a zbytečně se tak každý měsíc zbavujete nezanedbatelné částky.

iPhone & iPad

  • Cesta k informacím o předplatném je krátká a jednoduchá. Na svém iOS zařízení otevřete z domovské obrazovky Nastavení a klepněte na iTunes a App Store.
  • Klepněte na své Apple ID v horní části obrazovky a v menu, které se vám objeví, klepněte na Zobrazit Apple ID.
  • V nastavení účtu klepněte na Předplatná.
  • Zobrazí se vám seznam služeb, které máte předplaceny. Jednotlivá předplatná můžete spravovat po klepnutí na název služby.

Co dělat, když se vám předplatné nezobrazuje

Nejpravděpodobnější příčinou bude nejspíš fakt, že jste si předplatné zaregistrovali pod jiným Apple ID, než pod kterým jste právě přihlášeni. V Nastavení se odhlaste a přihlaste se znovu pod tím Apple ID, pod kterým jste registrovali aplikaci, kterou chcete spravovat. Pokud ani poté nevidíte aplikaci v seznamu předplatných, kontaktujte poskytovatele předplatného.

Apple TV

U čtvrté generace Apple TV můžete svá předplatná spravovat stejně, jako na iPhonu či iPadu. Otevřete Nastavení a klikněte na Účty > Předplatná > Spravovat předplatná. Podobně jako v iOS se vám zobrazí seznam předplacených služeb, které můžete spravovat nebo zcela zrušit.

Mac a PC

Na rozdíl od zařízení s operačním systémem iOS a tvOS neexistuje v nastavení Macu možnost spravovat svá předplatná - to musíte provést přes iTunes. Nezapomeňte se přihlásit pod správným Apple ID. V panelu nabídek v horní části obrazovky zvolte Účet > Zobrazit můj účet.

V okně nastavení účtu zascrollujte až dolů, kde v nastavení u položky "Předplatná" můžete svá předplatná spravovat jako obvykle.