Letošní konferenci vývojářů, kterou sledovaly miliony uživatelů a fanoušků z celého světa, odstartovala úvodní prezentace Key Event Keynote následovaná možná ještě zásadnější Platforms State of Union. Celý týden byl pak nabit inovacemi posouvajícími zážitek s platformami a produkty Apple. Vybrali jsme 13 nejvíce průlomových funkcí a nástrojů představených na WWDC 2020.

macOS Big Sur

Safari se průběžně dělí o první příčky v testech rychlosti. Letos přináší větší výkon, nižší spotřebu baterie, favicony, náhledy záložek a další funkce zabalené do ochranného obalu vyššího soukromí uživatelů. Uživatelé si navíc mohou přizpůsobit úvodní stránku. Mac App Store bude nabízet doplňky pro Safari a v nové kategorii nebudou chybět žebříčky či Výběr redaktorů.

macOS Big Sur start page

Mac Catalyst, který debutoval v loňském roce jako Project Catalyst, usnadňuje vývojářům portovat iPad aplikace na Mac. V macOS Big Sur dědí tyto aplikace nový vzhled systému automaticky, vývojáři však mají nad ním plnou kontrolu.

iOS 14

Knihovna aplikací automaticky seskupuje všechny aplikace uživatele do jednoduchého zobrazení a ty nejužitečnější řadí vždy na první místa.

iOS 14 app library

Klipy aplikací načítají během několika sekund malou část aplikace a pomáhají tak dokončit specifické úkoly – například pronájem skútru, nákup kávy nebo úhrada parkovného v automatu.

iOS 14 app clips

Připnuté konverzace ve Zprávách zjednodušují navigaci v aktivních skupinách. Funkce Zmínky a vložené odpovědi ulehčují komunikaci.

iOS 14 iMessages

Nové trasy pro cyklisty v aplikaci Mapy zohledňují nadmořskou výšku, dopravní stupeň a zda jsou na trase schody.

iOS 14 maps

iPadOS 14

S pomocí technologie Scribble napíše uživatel pomocí Apple Pencil do libovolného pole psaný text a ten se automaticky převede na znaky. Vyhledávání v Safari nebo odpovědi na iMessage jsou tak rychlé a snadné.

iPadOS 14 handwriting

Vyhledávání na iPadu bylo od základu přepracováno. Nabízí nový a kompaktní design, který umožňuje vyhledat cokoliv, aniž by bylo nutné aktivní aplikaci opustit.

iPadOS 14 vyhledávání

watchOS 7

Apple Watch automaticky detekuje mytí rukou a spustí 20 sekundový časovač. Pokud uživatel nedosáhne tohoto času, bude vyzván, aby pokračoval v mytí.

watchOS 7 mytí rukou

Apple Watch zavádí sledování spánku. Poskytuje sadu nástrojů, které dostanou uživatele do postele včas, vytvoří správnou rutinu a pomohou mu dosáhnout požadované množství spánku.

watchOS 7 sledování spánku

Ve watchOS 7 mohou uživatelé Apple Watch sdílet ciferníky, které si navíc lze přizpůsobit zcela libovolným způsobem – prostřednictvím zpráv, e-mailem, odkazem na webovou stránku nebo kanálem sociálních médií.

watchOS 7 sdílení

tvOS 14

Uživatelé Apple TV mohou ovládat videokamery a příslušenství podporující HomeKit pomocí Siri nebo pomocí Ovládacího centra.

tvOS 14

tvOS 14 podporuje více uživatelů Apple Arcade a dalších her. Pomocí Ovládacího centra lze přepnout mezi uživateli a pokračovat ve svém postupu hry.

Další články z WWDC 2020

TAGY: apple wwdc, wwdc