Je tu leden a s ním i rekapitulace loňského roku. Které aplikace pro  iPhone patřily loni mezi ty nejvíce TOP?

Prisma

Fotografická aplikace, která byla zejména v létě obrovským hitem a stala se takřka virální. Prisma slibuje proměnit vaše obyčejné fotografie v kus digitálního umění.

Google Motion Stills

Další obrovský trend roku 2016. Aplikace Google Motion Stills chytře, rychle a jednoduše vezme vaše Live Photos a stabiliuzuje je. Z fotografií dokáže udělat působivý GIF nebo široké filmové panorama, snímky můžete "rozpitvat" na jednotlivé rámečky, prohlížet a pouštět ve smčce.

Gboard

Klávesnice třetích stran si na iPhonu nevedou příliš dobře, Gboard však za to rozhodně stojí. Kombinuje v sobě Google vyhledávání, GIFy, emojis, zadávání pomocí gest a další skvělé funkce.

Digit

Digit je skvělou aplikací pro pohodlné uživatele, kteří se chtějí naučit šetřit peníze. S aplikací zkrátka a jednoduše propojíte svůj bankovní účet, nastavíte potřebné parametry a Digit za vás udělá zbytek.

Houseparty

Tvůrci Meerkatu jsou zpět s novou videoaplikací. Na uživatelské rozhraní si rychle zvyknete a hromadné videohovory jsou s Houseparty prostě skvělé. Zapomeňte na Skype, je tu Houseparty pro iOS.

Quartz

Zpravodajská aplikace pro iPhone Quartz je opravdu jedinečná. Místo klasických novinových článků totiž nabízí konverzaci o současném dění. Čtení zpráv je díky tomu osobnější a interaktivnější.

Marsbot

Marsbot se trochu podobá výše zmíněné aplikaci Quartz. Obdobným způsobem využívá konverzační uživatelské rozhraní, účel je ale jiný - Marsbot používá check-iny a historii v aplikaci Foursquare a na základě získaných dat vám nabízí, kam byste příště mohli jít.

MSQRD

MSQRD byla jednou z prvních aplikací, které stanovily trend obličejových filtrů - ty možná znáte spíše ze snapchatu. Tvůrci aplikace stále přidávají nové a nové filtry. Chcete být Batmanem? Není jednodušší cesta.

PhotoScan

PhotoScan vám umožní naskenovat staré klasické fotografie pomocí fotoaparátu vašeho iPhonu. Výsledek pochopitelně není stejný, jako u klasického scanneru, ale kvalitou se mu velice blíží. Aplikace je zcela zdarma a naskenované fotografie nejsou bez vašeho souhlasu nikde ukládány.

Pokémon GO

Pokémon GO ve výčtu aplikací roku 2016 rozhodně nesmí chybět. Dlouho očekávaný, milovaný i nenáviděný. Někdo loví Pokémony dosud, pro jiné šlo o letní bublinu, která relativně rychle splaskla. Pokémon GO je možná první skutečně rozšířenou aplikací, která využívá rozšířenou realitu. Chyťte Pikachu na svém kancelářském stole!

Opera VPN

Není snadné najít důvěryhodnou a neomezenou VPN službu bez poplatků. Pro mnohé možná bude překvapením, že toto nabízí právě Opera. Jedná se o zavedenou společnost, takže aplikaci můžete určitě důvěřovat. Opera VPN patří mezi aplikace, které možná nebudete - a asi byste ani neměli - používat celou dobu, ale ve chvíli, kdy její služby potřebujete, je opravdu užitečná.

Hyper

Videoaplikacemi App Store doslova přetéká, jen málo z nich by se však dalo srovnávat s Hyper. K přehrávání videí používá vlastní přehrávač a na rozdíl od YouTube zde nenajdete reklamy ani komentáře.