Aplikace Fotky (Photos) má na Macu poměrně hodně možností nastavování a uzpůsobení celkového používání aplikace pro každého z nás. Po prvním nastavení probíhá vše automaticky, nicméně je potřeba vše nastavit správně a dodržovat určitého postupu.

Přímo do aplikace se mohou naimportovat fotografie jak z iPhonu nebo iPadu, ale také i například z Vaší zrcadlovky.

V tomto případě je velká pravděpodobnost, že u těchto fotografií budou chybět místa pořízení - což je poměrně škoda. Pokud například hledáte jednu fotografii z celé galerie, která může mít klidně i několik desítek GB, je dobré vědět, kde byla daná fotografie pořízena a na mapě si ji jednoduše najít. Nicméně v tomto případě je potřeba mít řádně všechny místa pořízení podle GPS souřadnic vyplněny. Pokud Vám někde informace scházejí, stačí si přečíst náš návod a jednoduše je nechat doplnit.

Doplňujeme místo pořízení fotografie přímo v aplikaci

  1. Otevřeme si aplikaci Fotky na Macu.
  2. V horní liště nabídek si vybereme "Soubor" a následně "Nové dynamické album".
  3. V otevřeném okně nastavte "Fotografie není s tagem GPS" (Photo is not tagged with GPS) a pojmenujte si svoje nové album.
  4. Následně si najděte nově vytvořené album a dvakrát na něj klikněte tak, aby se otevřelo.
  5. Následně si vyberte obrázky, kde chcete přidat stejnou GPS pozici do samotné fotografie.
  6. Dále stačí kliknout v horní liště na nabídku "Okno" a vybrat "Informace".
  7. V aktuálním okně klikněte na "Přidat lokaci" a a začněte vypisovat název města a případně i ulice.
  8. V tuto chvíli je hotovo – jakmile napíšete a přidáte správnou polohu k fotografiím, tak daná fotografie z tohoto alba sama zmizí.

Sami vidíte, že návod je to velmi snadný a pokud chcete mít kompletně se svých fotografiích a albech dokonalý pořádek a vždy vše vyhledat během okamžiku - jedná se o nejlepší a ideální formu, jakým si své fotografie vést.

TAGY: fotografie